Müşkülpesent ben ve ben gibiler « Pernc – Bi eksik harf.Müşkülpesent ben ve ben gibiler

İlk yazım bu olmayacaktı normalde ama, yazmak istediğimi neredeyse iki aydır bir türlü bitiremediğimden… Yayınlayamadığımdan… Epey uzun olduğundan… Sonunu göremediğimden… Ve ben artık sıkılıp “Yeter ya sonunu da sonra görürüz artık canım! Şu an canım istediğinde ben istediğimi yazamayacaksam sitenin ne anlamı var!” dediğimden…İlk yazım selamsız sabahsız yine dert yanmak olacak. Hem de gecenin üçünde… Çoook tanıdık mı geldi? Sezen şarkısı gibi oldu sanki değil mi?.. ; Yine, yeni, yeniden. Perenc de ne isem, burada da o işte. Hoşbuldum :)

Şimdi… Klasik olarak söylenen şu cümleler ile yakarışlarıma başlayacağım; Aç değilim, açıkta değilim!

Peki nedir bu bendeki müşkülpesentlik? Neden memnuniyetsizim ben? Şımardım mı? Neler oluyor bana?

Yetinmiyorum! Yetinemiyorum.

Ayakkabım varken ayakkabı almaya başladım. Bir değil, iki değil… Bir sürü spor ayakkabım oldu ve ben bunu buraya yazarken hala “Yok yaa! Hiç de bir sürü değil…” falan diyorum kendi kendime. Ama benim alıpta giymediklerimi saymıyorum işte. İşime gelmiyor çünkü. Alıp beğenmeyip anneme *postaladıklarımı(*burada, PTT yahut kargo ile ayakkabı postalamaktan bahsedilmiyor… Aynı ayak numarasına sahip bireyler arası, ayakkabı kakalama sanatı.) saymıyorum işte.

Şimdi içimden hakaret ediyorum kendime.

Hayır önceden böyle biri değildim ben, ergendim, maldım falan filan ama, böylesi lüks düşkünlüğüm, savurganlığım yoktu. Ne ara böyle oldum gerçekten bilmiyorum! Şu meret internette güzel görünen photoshoplu eşyaları alıp, eve geldiklerinde beğenmiyorum. Ama hala fiyatları daha uygun olduğu için internetten ürün almaya devam ediyorum.

Şimdi de, iki yıldır kullandığım telefonu değiştirmek istiyorum.

“Neden? Telefonun mu bozuldu?”

Yapmaaaaa… Cevabını ikimizde biliyoruz. Yetinmiyorum. İnsanlar soğuk taş kaldırım üzerine oturup, patik, mendil, çakmak, kitap satıyorlar, ayakkabı boyuyorlar. Ben telefonum bozulmadan, sırf artık göz zevkime hitap etmiyor diye (ama kapağı bozuldu canım bununda :P) telefonumu değiştirmek istiyorum. Ve kendimi işin kötüsü, o kadar çok kaptırıyorum ki bu fikre, deli gibi telefon satan siteleri, uygulamaları, beğendiğim telefon kaplarını inceliyorum.

#İç düşünce: Ama almak istediğim telefon da, çok güzel şimdi allahı var :D adamlar yapmış yani!

Bilinçli bir insan olduğumu düşünüyorum. Kendime neden engel olamıyorum? Nasıl bunun önüne geçebilirim?

Ve şöyle ki,

satın aldığım yahut alacağım her ürün için, “Artık bu son olacak!” diyorum.

Bazılarını alırken kendimi gerçekten ihtiyacım varmış gibi kandırıyor/inandırıyorum. (bakınız, iç düşünce) Şaka gibi.

Günümüzde, bir çok insanda olduğunu düşündüğüm bir problem bu. Kimisi farkında bu kötü alışkanlığının, yahut önüne geçemediği, internetteki hal ve davranışlarının… Kimisi ise değil. Veya, bu durumu görmekten, değiştirmeye çalışmaktan kaçınıyor.

Ben değiştirmek istiyorum.

Ama şu telefonu aldıktan sonra :P :D

Ve ilk yazıyı da, şu anki değiştirmek istediğim telefondan yazıyorum :D

Umuyorum ki, bu yazıda olmadı ama, bir sonra ki yazımda site kapandıktan sonra neler oldu-neler bitti anlatacağım. Neler değişti, neler aynı kaldı…

Tekrar görüşmek üzere.Yazıya yapılan yorumlar..

 1. Tahsin
  27 Nisan 2017 saat: 22:36

  Etiketlerin samimiyeti diyorum, gecenin 4’ünde yeni yazı diyorum, blog 1 ay evvel açılmış ama nedense yeni haberim oldu diyorum kendi kendime.

  * Yazıyla çok alakalı yorum yapamayacağım, affına sığınıyorum.

  Öncelikle tekrardan hoşgeldiniz efenim, keşke gitmeyeydiniz. Geldiğinizi öğrenir öğrenmez tüm sayfaları tavaf ettim, adımı gördüm, pek bi mutlu oldum, eyvallah :) Da ben hiç bu kadar dikkat çektiğimi düşünmemiştim, utandım sanırım biraz. Çok da uzatmayayım.

  Tekrardan hoşgeldiniz efenim, görüşleriniz için teşekkür ediyorum, yeni yazılarınızı bekliyorum, eyvallah :)

 2. Perenc
  28 Nisan 2017 saat: 11:21

  :) Hoşbuldum. Asıl ben teşekkür ederim Tahsin, bu güzel görüşlerin, yorumun için.
  Ya siteye doğru düzgün yazı yazmadan, temayı da tam oturtmadan duyurmayayım demiştim sizlere ama, sanırım hata ettim. Bir türlü, sınav, kurs, iş arama vs. koşuşturmacalar derken ilgilenemedim yine.
  Ayrıca utanmak ne demek lütfen, rica ederim elbette o sayfada sen de olmalıydın. Yazmasaydım hata olurdu.
  Tekrar çok teşekkür ederim :)